• سازماندهى ستادهاى جبهه متحد اعتدال گرایان در مرحله دوم    :   مصطفى عباسى معاون سیاسى جبهه متحد اعتدال گرایان ایران اسلامى از سازماندهى ستادهاى تبلیغات انتخاباتى این جبهه در مرحله دوم انتخابات مجلس شوراى اسلامى خبر داد.
 • پیام تسلیت در پی درگذشت آیت‌الله واعظ طبسی    :   در پی درگذشت عالم مجاهد و یار صادق انقلاب آیت‌الله حاج شیخ عباس واعظ طبسی رحمةالله‌علیه،جبهه متحد اعتدال گرايان ايران اسلامى پیام تسلیتی صادر کردند.
 • تبریک بابت حضور پرشور مردم غیور ایران را در صحنه انتخابات    :   محمد ارشدى رئيس جبهه متحد اعتدال گرايان ايران اسلامى حضور پرشور مردم غيور ايران را در صحنه انتخابات تبريك گفت.
 • حمایت رییس ستاد رییس جمهور در کاشان از دکتر فدایی    :   معاون سياسى جبهه متحد اعتدال گرايان ايران اسلامى به پخش فيلم هاى غير اخلاقى و غير حرفه اى از سوى ستاد افراطيون در كاشان واكنش نشان داد و اين حركت را ادامه ى بى اخلاقى هاى احمدى نژاد توسط بقايايش دانست
 • انتخابات قوت قلب نظام جمهوری اسلامی است    :   رییس جبهه متحد اعتدالگرایان ایران اسلامی با اشاره به انتخابات هفتم اسفند ماه گفت: انتخابات قوت قلب نظام اسلامی است و هر چه پرشورتر برگزار شود نشان دهنده عظمت کشور در مقابل بیگانگان است.
 • فهرست خبرگان مردم (یاران اعتدال)    :   فهرست خبرگان مردم/ یاران اعتدال مورد حمایت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی ( مدظله)
 • دکتر یوسف رشیدی

  سرطان‌زا بودن آلودگی هوا اثبات شده است

  مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوا گفت: با توسعه فضای سبز تنها پنج درصد جذب آلودگی هوا افزایش می‌یابد و اگر حتی اگر کل تهران را هم فضای سبز کنیم هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جبهه متحد اعتدال گرايان ايران اسلامى،

  دکتر یوسف رشیدی به عنوان نماینده شهرداری در مناظره شبکه اول سیما با موضوع آلودگی هوا اظهار کرد: موضوع آلودگی هوا دقیقا سلامت مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد و اینکه گفته می‌شود آلودگی هوا ربطی به مرگ انسان‌ها ندارد یک اشتباه بزرگ است.

  وی ادامه داد: اخیرا دانشمندان دنیا در آژانس بین المللی تحقیقات سرطان که زیر نظر سازمان بهداشت جهانی کار می‌کند اعلام کرده‌اند که دود سوخت دیزل سرطان زاست و گازهای ناشی از احتراق مستقیم خودروهای دیزل جزو اولین گروه ترکیبات سرطان زا هستند و این در حالی است که در کشور ما هیچ سیستم کنترلی برای کنترل گازهای ناشی از خودروهای دیزلی وجود ندارد.

  به گفته وی دانشمندان با مطالعه یک گروه ۳۹ میلیونی دریافتند که سالانه ۱۹ میلیون مرگ ناشی از آلودگی هوا اتفاق می‌افتد که نشان می‌دهد این موضوع بسیار بسیار جدی است.

  مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوا اظهار کرد: تا کنون تجربیات موفقی در حذف سرب و گاز منواکسید کربن در شهر تهران داشته‌ایم که نشان می‌دهد در جاهایی که قانون وجود داشته خوب عمل کرده‌ایم.

  رشیدی با بیان اینکه استانداردهای آلودگی هوا باید هرچند سال یکبار بازنگری شوند افزود: اگر همین الان نیز استانداردها را پاس کنیم باید مجددا استانداردهای جدیدی را تدوین کنیم.

  دستگاه‌های متولی با لابی کردن بر روی قوانین زیست محیطی تاثیر می‌گذارند

  وی با بیان اینکه دستگاه‌های متولی با لابی کردن بر روی قوانین زیست محیطی تاثیر می‌گذارند افزود: در برنامه پنج ساله تکالیف بسیاری برای حل موضوع آلودگی هوا بر دوش دستگاه‌ها گذاشته شده است اما تنها به آن بر روی کاغذ نگاه شده و عمل نمی‌شود.

  وی تاکید کرد: آلودگی هوا باید از منبع آلاینده کنترل شود و اگر این موضوع نادیده گرفته شود هیچ کار دیگری نمی‌توانیم انجام دهیم.

  مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوا با بیان اینکه در سال ۸۸ با موضوع بنزن مواجه بودیم افزود: یکی از دلایل بالا بودن این آلاینده عدم وجود قطعه کربن کنیستر بر روی خودروها بود که در آن زمان با یکی از مسوولان شرکت ایران خودرو جلسه‌ای داشتیم و وی دلیل برداشتن این قطعه را تعویض باک و سرسیلندر اعلام کرد.

  رشیدی ادامه داد: متاسفانه در همان زمان سازمان حفاظت محیط زیست برداشتن این قطعه را از روی خودروها پذیرفت.

  وی با بیان اینکه شهرداری برای شماره‌گذاری خودروهای غیراستاندارد کاره‌ای نیست افزود: ما تنها میزان آلودگی‌ها را اندازه گیری می‌کنیم.

  مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوا گفت: متاسفانه مردم مقیاس اتمسفر را با خانه خودشان اشتباه می‌گیرند و زمانی فکر می‌کردند که اگر هوای تهران را آب پاشی کنند، مشکل آلودگی هوا حل خواهد شد.

  وی با اشاره به سخنان ناصر کرمی کارشناس محیط زیست مبنی بر تاثیر ساخت و سازهای غرب شهر تهران بر کاهش وزش بادهای غربی اظهار کرد: نباید مقیاس اتمسفر را با این جور موارد مقایسه کنیم چرا که باد تهران از بالا می‌وزد و وجود ساختمان‌ها تاثیری بر روی آن ندارد که با واکنش شدید کرمی مواجه شد.

  ناصر کرمی در پاسخ به این گفته وی اظهار کرد: میکرواقلیم دانش بسیار مهمی است که در شهرداری نادیده گرفته می‌شود چرا که اکنون همه ما می‌دانیم که حتی با یک بادشکن ۱۵ متری می‌توان سرعت وزش باد را کاهش داد و از آن در بسیاری از مناطق کشور استفاده می‌کنیم و از شما بعید است به عنوان کسی که سالها در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران کار کرده‌اید چنین اظهار نظری کنید.

  رشیدی با بیان اینکه در حال حاضر گاز منوکسیدکربن و سرب از هوای تهران حذف شده است، افزود: ما واقعیت را می‌بینیم و از روی روش تجربی آنرا کشف می‌کنیم.

  وی خاطرنشان کرد: نباید از حل معضل آلودگی هوا ناامید شویم چرا که در کشورهای دیگر از جمله ژاپن هم با چنین موقعیت‌هایی مواجه بوده‌ایم به عنوان مثال در سال ۱۹۶۰ در ژاپن پلیس‌ها با ماسک شیمیایی بر سر چهارراه‌ها می‌ایستادند اما با این حال از کنترل آلودگی هوا کشورشان ناامید نشدند و در نهایت هم به نتیجه مطلوب رسیدند.

  مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوا در پاسخ به این سوال خبرنگاران مبنی بر فروش آرم‌های طرح ترافیک با وجود آلودگی هوا اظهار کرد: تعداد آرم‌هایی که می‌فروشیم بر اساس مصوبه شورای عالی ترافیک است. یعنی دست ما برای کاهش آرم‌های طرح ترافیک باز نیست و تنها بر اساس شدت آلودگی هوا کمیته اضطرار فروش این آرم‌ها را متوقف می‌کند.

  رشیدی تصریح کرد: اکنون نگاهی که در شهر داریم بر روی کنترل خودروهایی که در مرکز شهر تردد می‌کنند متمرکز شده است و تصمیم داریم استاندارد این خودروها را افزایش دهیم. به عنوان مثال شرکت واحد به صورت آزمایشی اتوبوس‌ها را مجهز به فیلتر کرده است که این قطعه تنها بر روی خودروهای یورو۶ نصب می‌شود.

  خبرگزاری ایسنا

  582885 6664446

  مطالب مرتبط :

  پیام تسلیت در پی درگذشت آیت‌الله واعظ طبسی

  در پی درگذشت عالم مجاهد و یار صادق انقلاب آیت‌الله حاج شیخ عباس واعظ طبسی رحمةالله‌علیه،جبهه متحد اعتدال گرايان ايران اسلامى پیام تسلیتی صادر کردند. مطلب کامل

  تبریک بابت حضور پرشور مردم غیور ایران را در صحنه انتخابات

  محمد ارشدى رئيس جبهه متحد اعتدال گرايان ايران اسلامى حضور پرشور مردم غيور ايران را در صحنه انتخابات تبريك گفت. مطلب کامل

  حمایت رییس ستاد رییس جمهور در کاشان از دکتر فدایی

  معاون سياسى جبهه متحد اعتدال گرايان ايران اسلامى به پخش فيلم هاى غير اخلاقى و غير حرفه اى از سوى ستاد افراطيون در كاشان واكنش نشان داد و اين حركت را ادامه ى بى اخلاقى هاى احمدى نژاد توسط بقايايش دانست مطلب کامل

  انتخابات قوت قلب نظام جمهوری اسلامی است

  رییس جبهه متحد اعتدالگرایان ایران اسلامی با اشاره به انتخابات هفتم اسفند ماه گفت: انتخابات قوت قلب نظام اسلامی است و هر چه پرشورتر برگزار شود نشان دهنده عظمت کشور در مقابل بیگانگان است. مطلب کامل

  فهرست خبرگان مردم (یاران اعتدال)

  فهرست خبرگان مردم/ یاران اعتدال مورد حمایت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی ( مدظله) مطلب کامل

  فهرست خبرگان مردم (یاران اعتدال)

  معاون سياسى جبهه متحد اعتدال گرايان ايران اسلامى و مشاور فرماندار تهران در خصوص بازى مسخره انصراف تعدادى از كانديداهاى مجلس به نفع كانديداى افراطيون در كاشان واكنش نشان داد. مطلب کامل

  فهرست خبرگان مردم (یاران اعتدال)

  رئیس جبهه متحد اعتدال گرایان ایران اسلامی گفت: بیش از 85 درصد لیست جبهه متحد اعتدال گرایان ایران اسلامی کشور با اصلاح طلبان یکسان است. مطلب کامل

  فهرست خبرگان مردم (یاران اعتدال)

  رئيس كل جبهه متحد اعتدال گرايان ايران اسلامى اعلام كرد: از ليست ارائه شده توسط گروه هاى حامى دولت حمايت مى كند. مطلب کامل

  واکنش رئیس کل جبهه متحد اعتدال گرایان به سخنان زاکانى

  رئيس كل جبهه متحد اعتدال گرايان ايران اسلامى به سخنان عجيب عليرضا زاكانى واكنش نشان داد. مطلب کامل

  برگزارى شوراى راهبردى جبهه متحد اعتدال گرایان ایران اسلامى

  شوراى راهبردى جبهه متحد اعتدال گرايان ايران اسلامى جهت ارائه ليست انتخاباتى اين جبهه براى انتخابات مجلس خبرگان رهبرى و انتخابات مجلس شوراى اسلامى در حال برگزارى مى باشد. مطلب کامل

  یک نظر برای  سرطان‌زا بودن آلودگی هوا اثبات شده است

  • 1
   فرهاد نوشته شده در ۴ آذر, ۱۳۹۲, ساعت ۲۰:۱۲

   مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوا در پاسخ به این سوال خبرنگاران مبنی بر فروش آرم‌های طرح ترافیک با وجود آلودگی هوا اظهار کرد: تعداد آرم‌هایی که می‌فروشیم بر اساس مصوبه شورای عالی ترافیک است. یعنی دست ما برای کاهش آرم‌های طرح ترافیک باز نیست و تنها بر اساس شدت آلودگی هوا کمیته اضطرار فروش این آرم‌ها را متوقف می‌کند.

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • جبهه متحد اعتدال گرایان

  7777777
 • کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی جبهه متحد اعتدال گرايان ايران اسلامى محفوظ میباشد.این سایت شعبه دیگری ندارد و تمام وب سایتهای که هم نام و یا نام های نزدیک به این نام را انتخاب کرده اند جعلی بود و پیگرد قانونی میشود.

  طراحی و مدیریت محتوا: شرکت رایانه گستر آگرین

  با مدیریت مجتبی سلگی

  09368616816

  http://www.Agrenpc.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه اطلاع رسانی جبهه متحد اعتدالگرایان ایران اسلامی. محفوظ است.